Tegus koolivaheaeg

“Noorte omaalgatuslike ürituste, tegevuste teostumine” raames aitavad vabatahtlikud ühingu eestvedajad noortel korraldada mitmeid üritusi kuni aasta lõpuni. Plaanis on kajastada meie tegemisi põgusalt ka laiemale lugejaskonnale. Minu ülesandeks sai kirjutada 12. augustil nimetatud projekti raames osaletud Vapramäe-Vellavere-Vitipalu seiklusmatkast „Fotojaht  looduses“.

Jagunesime kolme 6-liikmelisse gruppi, iga grupp sai kaasa raja legendi, digifotoaparaadi ja fotod objektidega lähiümbrusest. Fotodele on lisatud lustakas lisaülesanne, mis meeskonnal ühiselt fotoaparaati tuli jäädvustada. Nii tuli vahepeal rollimängus osaleda jänesena, hundina, muumiana, rähnina jms. Nalja oli nii väiksematele kui suurematele. Iga tiim sai oma lustakatest piltidest CD koju kaasa.

Peale jahti vaatasime koos tehtud pilte Waide motellis, sõime suppi! 3 km matk oli kiires tempos, sest ka aeg selle läbimiseks koos ülesannetega oli ette antud. Väsinud ja täis kõhtudega matkalised olid oma päevaga täiesti rahul, vaatamata sellele, et nii mõnegi jalanõu polnud enam algset värvi. Tänusõnad ürituse toetajale Eesti Noorsootöö Keskusele ja Valga Maavalitsusele. Ootame pikkisilmi järgmist üritust.

Rene Korss, üks seiklusmatkaja.