Green Drama koolitus meie noorteni

6.-11. märtsini esindas MTÜ Avatud Hellenurme Noortekeskuse noortejuht Kadi Voolaid Soomes toimunud koolitusel Hellenurme ja Puka Noortekeskusi. Koolituse nimi oli Green Drama: mõjutades otsuseid ja Euroopa noorsootööd ning toimumiskohaks Hyvärilä ja Metsäkartano Noortekeskused. Tegemist oli üle-euroopalise koolitusega, kus osalejaid oli viieteistkümnest erinevast Euroopa riigist.

Mis on roheline draama (Green Drama)? Tegemist on keskkonnaharidusega, mis kasutab ära draamaõpetuse erinevaid aspekte ning mille eesmärgiks on muuta inimese käitumist. Peamine rõhk on siiski keskkonnaharidusel ning draamat kasutatakse selleks, et erinevaid situatsioone läbi mängida. Hästi palju on aktiivset tegevust ja rollimänge, loenguvormis tegevust selles koolituses ei ole.


4 päeva jooksul mängisime läbi kõik erinevad mängud ja tegevused, mis Green Drama koolitusse kuuluvad. Päevad olid pikad ja vaba aega kui sellist meie jaoks ei olnud. Igal õhtul peale pikka koolituspäeva olid meil kavas erinevad talispordi võimalused: soome kelkudega sõitmisest kuni kalapüüdmiseni välja. Eestlaste jaoks ei olnud see mõistagi nii põnev, kuid seda toredam oli jälgida näiteks itaallasi ja kreeklasi suusatamas ja kelgutamas. Meie gruppi jagus ka inimesi, kes nägid lund esimest korda  ning kelle jaoks hommikuvõimlemine väljas –7 kraadi juures oli ekstreemsuse tipp.

Üldkokkuvõtteks võin öelda, et Green Drama on väga efektiivne koolitusvorm, et noortesse rohkem keskkonnateadlikust süstida. Oma töös kasutan ma edaspidi erinevaid Green Drama meetodeid ja kindlasti püüan läbi viia ka täies mahus koolituse piirkonna noortekeskustele.


Kadi Voolaid, Hellenurme noortekeskuse noortejuht.


Kommentaarid