Loeng „Alkohol-noored-Eesti rahva saatus“ Avatud Hellenurme Noortekeskuses

25. oktoobril külastas Hellenurme Noortekeskust Mare Liiger, kes rääkis noortele natuke alkoholist, põlvkondade pärandist ja nooremate põlvkondade tulevikust. Kohati ääretult sünge ja morbiidne loeng pani mõtlema ka kohale tulnud nooremad inimesed, kes võib-olla järgmisel korral alkoholipudeli järgi haarates ennem kaks korda mõtlevad, et kas see ikka teeb talle midagi head.Siinkohal pean vajalikuks mainida, et tegemist ei olnud käskivat-keelavat kõneviisi sisaldav loeng. Jutt oli selge ja arusaadav – alkoholi LIIGTARBIMINE võib tekitada just selliseid ja selliseid hädasid, probleeme ja muresid. See ei ole ju enam ammu saladus, et murdosa meie lastekodudesse, erikoolidesse ja hooldekodudesse sattuvad lapsed-noored on alkohoolikute ja narkomaanide lapsed. Samuti ei ole ka saladus see, kolmel juhul viiest algab nooruki tee alkoholi ja narkootikumideni just kodust. Kaasa aitab ka praegune reklaamimajandus, mis iga päev sadu kordi reklaamib erinevat alkoholi. Kaasa aitab kaubandus, kus alkohol on pidevalt laste ja noorte silmade ees.

See loeng ei olnud selleks, et näidata näpuga vanemate peale, vaid see loeng oli selleks, et noored ise teadvustaksid enda jaoks, mis on nende tuleviku jaoks parem. Kas on ikka mõtet purjus peaga autorooli istuda ja sõita vigaseks ennast ja oma sõpru!? Kas joogise peaga linna vahel rändamine ja lolluste tegemine on ikka see kõige ägedam meelelahutus ja ajaveetmise viis!?

Mul oli väga hea meel, et loengut tulid kuulama ka 2 lapsevanemat. Kindlasti oleks olnud toredam näha sel päeval meie noortekeskuses rohkem sihtgruppi kuuluvaid noori ja lapsevanemaid, kuid ma olen veendunud et need 17 noort, kes siiski kohale tulid, räägivad ka teistele, mida nad kuulsid, meelde jätsid ja millele siiani mõtlevad. Kohal oli ka Puka noortekeskuse esindus.

Arutelu sai teoks tänu Eesti Noorsootöö Keskusele ja Valga Maavalitsuse toele.

Kadi Voolaid
Hellenurme ANK noortejuht


Kommentaarid